“DELİ”nin yazarı GÜLSEN KILIÇASLAN Söyleşisi…
Sevgili Gülsen samimi cevapların için teşekkürler, yolun açık okurun bol olsun…

1-  Gülsen Kılıçaslan Kimdir?

Merhaba, ben Gülsen Kılıçaslan, Evet, doğru yazıyor Gülsen, Gülşen değil Madenci bir baba ve ev hanımı bir annenin ilk çocuğu olarak 3 Şubat 1989'da Zonguldak'ta doğdum. Aslen Trabzonluyuz ama Zonguldak toprağım oldu. Boşuna dememişler doğduğun değil doyduğun yerde diye. Kamu Yönetimi mezunu, işsiz bir KPSS mağduruyum. Kitap okumak, film ve yabancı dizi izlemek, yüzmek ve her kadın gibi alışveriş yapmak tutkunu olduğum şeyler. İlk ve tek sevgilimle 7 yıllık bir ilişkim var ve geçen Aralık ayında Galata Kulesi'nde çok romantik bir evlilik teklifi ile sözlendim. Nasipse Mayıs sonunda nişanlanacağım ve akabinde kısa süre sonra da evlilik olacak.


2- Deli ile alakalı aldığınız eleştiriler hakkında ne hissediyorsunuz... Herkes kitabınızdan övgü ile bahsediyor...

Dişe dokunur olumsuz tek bir eleştiri bile almadım çok şükür. Bunlar beni daha çok ve daha özenli yazmaya itiyor.


3-Okumak ve yazmak dışında hobileriniz nelerdir...

Aceleci davranıp ilk soruda biraz bahsettim aslında ama tabii çok farklı yeteneklerime bağlı olarak resim çizmek, tiyatroda oyunculuk deneyimi gibi hobilerim de var. Kitap aralığı ya da özel günler için kartlar tasarlamak ve yapmak da çok sevdiğim bir şey. Bazen de kıyafetlerimin tasarımını ben yapıp çizimlerimi terziye diktirtiyorum. Bunlar da yaparken çok keyif duyduğum şeyler. Karadeniz' de yüzmek ise tutkunu olduğum bir zevk.


4-Gülsen'e göre Aşk’ı 3 kelime ile anlatır mısınız?

Hakan, Hakan, Hakan demek geldi birden içimden çünkü başka kimseye âşık olmadım. Ama yine de aşk için güven, sevgi, uyum kelimeleri de olmazsa olmaz diyebilirim.

5- Elif ve Emre'nin aşkını kimden ilham aldın?

Kendi hayatımdan diyebiliyorum çok şükür Allah'a. Bence aşk, parayla pulla satın alınamayacak kadar değerli ve zor nasip olan bir mücevher. Hatta abarttığımı düşünebilirsiniz ama bence bu dünyadaki tek sihir. Bu aşk anne ve çocuğu ya da Allah'a karşı ilahi aşk da olabilir. Hakan, Emre kadar düzgün ve namuslu oluşuyla beni kendine daima hayran bırakıyor. Ben de Elif kadar merhametli ve sahipleniciyimdir. Çoğu okurum kitabın finalini okuyup "Helal olsun Elif'e, ben onun yaptığını yapamazdım." şeklinde yorumlar yaptı. Ben, çok daha fazlasını yapabilirim sevdiğim adam için çünkü ben kalbimi çoktan ona teslim ettim. Ona bir zarar gelmesi demek benim göğsümde kocaman bir boşluk olması demek. Zor bulunan ve bu kadar temiz duygulara sahipken kesinlikle bundan vazgeçmem. Geçmedim de zaten. Hakan'la mezheplerimiz farklı ve ailem ilişkimizin en başında bunu çok sorun etti. Özellikle de annem. Ne annemle babamı kırdım ne de sevdiğim adamdan vazgeçtim. Aileme farklılıklar yerine benzerliklere bakmalarını söyledim. En nihayetinde Müslümanız hepimiz ve dinimiz bir. Ayrıştırmak yerine birleştirici olursak ülkemizin bugünkü kötü gidişatını bile değiştirebileceğimize inanıyorum.

6-3. Kitap için bir şeyler var mı yoksa kalemini özleyecek miyiz?

Var hiç özlemezsiniz beni ya da kalemimi çünkü yazmadan duramıyorum Bir genç kurgu bir de Deli ayarında hayat kokan romantik kurgu ile çok yakında tekrar Wattpad okurumla buluşacağım önce. Tabii sonunda onlar da raflardaki yerini alacaktır umuyorum ki.


7-Blog takipçilerim için kitap önerir misiniz?

Elbette son günler de okuyup hayran kaldığım Kefaret, Cehennemin Kızıl Hakikati ve Yabancı Evin Tanıdık Odaları kitaplarını şiddetle tavsiye ederim.
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar