Sayfa Sayısı: 368
Baskı Yılı: 2014
Dili: Türkçe
Yayınevi: Orkinos Yayınları
Puanım  : 5/5


Ansızın gerçekleşen bir kaza ve ölen bir baba… Koca çiftlikle nasıl baş edeceklerini bilemeyen çocuklar… Satılık bir çiftlik… Küçük bir kasabada birbirine düşman iki ailenin nesiller süren mücadelesi… Kilise pederine rağmen yapılabilen bir okul… Evin Hanımı, Alice Taylor'ın sizi çepeçevre saracak, elinizden düşüremeyeceğiniz ilk romanı.


"O lanet olası yataktan çıkmak zorunda. Nora her sabah okula yorgun bir şekilde gidiyor; bugün uyuyakaldı ve o adi Bayan Buckley onu müdürün odasına gönderdi. Sen de bütün işlere tek başına yetişmeye çalışmaktan bitap düştün. Ben bu lanet olası yastan bıktım artık."
-Evin Hanımı--Evin Hanımı, haftalarca İrlanda'nın en çok satanlar listesinde en başta kaldı.
-The O'Brien Pres-


-Güzel bir hafta sonu geçirmek için mükemmel bir kitap. 
-The O'Brien Press- 


-Alice Taylor, son romanıyla yine kendini aşmış. Evin Hanımı merakınızı her zaman üst düzeyde tutacak ve bu merakı dizginlemekte zorlanacaksınız. Başladığınızda kendinizi okumaktan alamayacaksınız. 
-Monica K. Van Ness- 


-Her yaşa uygun gerçekten güzel bir kitap. Yazarın bütün kitaplarını okudum, hepsi de derinden etkiliyor okuyucuyu. Yazarın tüm anlatımları İrlanda'nın günlük köy yaşantısının derin izlerini taşıyor. 


-Harika bir hikâye ve yazar. Kitabı okurken çok keyif aldım. Yazarın tasvir kabiliyeti her şeyi gözünüzün önünde canlandırıyor. 
Sue Clancy 


-Alice Taylor'un anlatımı yaşadığı kasabayı evrenselleştiriyor ve onu İrlanda'nın son derece güçlü olan hikâyecilik geleneğinde önemli bir yere oturtuyor."
-Los Angeles Times-


-Alice Taylor'ın 20. yüzyılın ortalarındaki İrlanda'ya ait anıları onu ülkesinin en çok satan ve en sevilen yazarlarından biri haline getirdi. Son derece yetenekli bir yazar olan Alice Taylor ilk romanıyla gelenekleri ile güncel değerler arasında kalan İrlandalı bir ailenin hikâyesini anlatıyor okuyucularına. Kuşaklar boyunca İrlanda'nın küçük bir kasabasında aynı çiftlik evinde yaşayan Phelan ailesi, maddi sıkıntılar nedeniyle daha önce de topraklarını ve evlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. 1950'li yıllara gelindiğinde aile bir kez daha aynı sorunla yüzleşir ama bu kez tehdit ailenin içinden, Ned Phelan'ın eşi, ailenin gelini Martha'dan gelmektedir. Ned'in kardeşi Kate için bu sorun başa çıkabileceğinden çok daha büyük olabilir. 
Samimi ve mizahi üslubuyla Evin Hanımı, dünyanın her yerindeki insanların aslında benzer hikâyeler yaşadıklarını hatırlatıyor okuyucularına.


EVİN HANIMI ADLI KİTABA YORUMUM
Merhaba...Bugünkü yorumum Orkinos yayinlarina.Öncelikle sayfama katkilarindan dolayi Orkinos yayinlarina çok teşekkür ederim.
Kitabimizin hikayesi İrlandanin bir köyünde geçiyor.Hiç ummadık bir zamanda evin reisi hayatini kaybediyor.Geriye iki küçük çocuk ,65 yaşında bir amca ve paramparça olan bir kadın kaliyor.Martha eşinin ölümünden sonra kendini toparlayamaz kendi iç dünyasina kapanir.Dolayisiyla çiftlikle ilgilenecek pek kimse kaaz geriye.Çocuklar büyümüştür ve Jack amca ile çiftlik için ellerinden geleni yaparlar.Kitabi çok severek okudum ben köy ve çiftlik hikayelerini çok severim.Yazarimizin kalemini çok sevdim.Artik yazar favorimdir.Betimler paragraf geçişleri iyiydi dikkatim dagilmadan bir solukta okudum.
Elinizden düşürmeden bir solukta okuyabileceginiz bir kitap zaten çok kalın degil ama keşke kalın olsaydi yine bir solukta okurdum ben.Beni etkileyen diger kisim kitabin ögretici olmadı.Onlar ne olursa olsun birbirlerini birakmiyorlar ve sorunlarin üstesinden gelmeyi başariyorlar bence de böyle olmali her zaman.
Orkinos yayinlarina bu güzel eser için ve katkilarindan dolayi çok teşekkür ederim.
Yeni Orkinos yorumlarimda görüşmek dilegimle Şimdilik hoşçakalın...Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

“DELİ”nin yazarı GÜLSEN KILIÇASLAN Söyleşisi…

Zeynep Sipahioğlu Söyleşisi