Sayfa Sayısı: 336
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: Orkinos Yayınları
Puanım  :5/5


Zafer intikamın dikenli yolundan geçer…

Mossgrove çiftliğinde sular durulmuyor. Zorluklarla mücadele etmek için güçlü olmak gerektiğini öğrenen Martha Phelan'ın en son istediği şey, oğlu Peter'la karşı karşıya gelmektir. Öte yandan planlarını gerçekleştirmek için de riske girmek zorundadır. Ancak bu sorunlarla uğraşırken, kendisinin ve ailesinin canını yakacak büyük tehlikeden habersizdir… Nehrin karşısında onu bekleyen bir fırtına vardır. Ya bu fırtınada kaybolacak ya da ondan kurtulmanın bir yolunu bulacaktır. 

İrlanda'nın yemyeşil tarlalarını ve köy hayatını gözler önüne seren Alice Taylor, Evin Hanımı'ndan sonra Nehrin Karşı Kıyısı ile karşımızda. Sımsıcak anlatımıyla yüreğinizi saracak olan Nehrin Karşı Kıyısı, ailemizi korumak için ne tür mücadeleler vereceğimizi gösteren, muhteşem bir roman. 

"Alice Taylor'ın büyüleyici anlatımı okuyucuları bir sonraki kitap için sabırsızlandıracak."
-Booklist.-

"İrlanda'nın Laurie Lee'si. Yok olmakta olan köy hayatını anlatan ve kitaplarına çok sayıda talep olan tarihsel yazar."
-Observer-

"Anı yazarları arasında en popüler olanı ve dünya çapında hayrana sahip olan bir yazar."
-Mail on Sunday-


NEHRİN KARŞI KIYISI KİTAP YORUMUM


Selam...Orkinos yayinlarin şeker mi şeker bir kitabini daha bitirdimmm.Kapagi bile beni mutlu etmesi için yeterli bir sebep.
Daha önce de diger yorumumda belirttim.Alice Taylor'un kalemini ben çok sevdim.Okudugum ikinci kitabidir.Yine severek okudum.
Evin hanimini okudugumda çok sevmiştim.Bu okudugum da çok hareketli dolu dolu bir kitapti.Aldigim sinyallere göre kitap devam edecek bana göre.6.hislerim kuvvetlidir vesselam.Bu kitapta da Martha yine huysuzdur Bu huysuzlukla çocuklarla ilgilenmekte,Jack çiftlikte Nellie'yi özleyerek işlerine devam etmektedir.Kate ise eşiyle mutlu mesut yaşamaktadır.Matt ise ( nefret ediyorum) nerden ne sorun çikarsam derdindedir.Günler işlerle geçip giderken derken Cpnway hakettigini bulur.

Kate ile Martha 'nin arasinin düzelmesi beni mutlu etti.Martha bu eserde daha sakindi hem sevindim hem şaşirdin iyi olmuş.R.Jackson'un köye gelişi ve aklindanki düşünceler fazlasiyla sevindirdi beni.Diger kitapta güzel şeyler olacak kesin.Ama yine sorun çikacagini da iyi biliyorum.Durun bakalim neler olacak.
Köy ve çiftlik hikayelerini seviyorsaniz bu seriyi kaçirmayin. Orkinos yayinlarina katkilarindan dolayi çok teşekkür ederim.
Görüşmek üzere...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

“DELİ”nin yazarı GÜLSEN KILIÇASLAN Söyleşisi…

Zeynep Sipahioğlu Söyleşisi