Kitabın Adı      : Fi
Kitabın Yazarı :Azra KOHEN
Yayınevi          : DESTEK YAYINLARI

Fi, deneyimin içinde kaybolmak yerine korkmadan deneyime sahip olmanın yolculuğudur. İçinde bolca bulunan manipülasyon, seks, aldatma ve aldanma hikâyeleri belki herkesin dikkatini çekebilir ama gerçeklerden yola çıkılarak ulaşılmak istenen yerde sadece farkındalık vardır.

Fi güzelliğin lanetlendiği, zekânın yağmalandığı, iyinin kurban edildiği ve kasaba kurnazlığıyla yönetilen bu gezegende, içine doğduğumuz bu kutsal hayatı kutlamak için yazılmıştır. Kendi potansiyelini keşfetme cesareti gösterebilmiş gerçek kişilere, çatlama cesareti gösterebilmiş tohumlara adanmıştır.

Bir kişiye duyulan aşktan daha acımasız bir şey var mıdır?

DESTEK YAYINLARI / Fİ YORUMUM 

Fi serinin ilk kitabidir.Oncelikle şunu söyleyebilirim ki anlayanlar için çok öğretici bir kitap.
FI de yazilanlarda yasanmisliklari kendimi yasayamadiklarimi hissettim. Güzelliğin onemsendigini fakat bunun önemsiz olduğunu şu kocaman dünyada korkularimiz yüzünden yasayamadiklarimizi bişeylere sahip olmak için gerekli çabayı gostermedigimizi gözümüzün önündeki dönen gerçekleri çoğu zaman gormedigimizi güzel duygulara ulaşmak için dusmemiz gerektiğini hayatimizdaki bizim için çok kıymetli insanlara fedakarlık gösterip bu fedakarligin sonucu olan farkindaliga varislarimizi farkindaligimizi ortaya cikardigini ve benim için çok değerli bir kitap olduğunu cani gönülden söylüyorum. Kitaptaki karakterlerin anlatimini çok beğendim. Yazar gerçekten karakterleri yaşamış gibi yazmis.
Hissettiklerimizi yasadiklarimizi kaleme aldığınız için bizim gibi insanların hala var olduğunun farkina varmamizi tekrardan sagladiginiz için çok teşekkür ederim. Biz bu duyguları unutmustuk daha doğrusu unutma yolunu secmistik.Siz bize tekrar hatırlattiniz.Eserinizle ben dahil birçok kişinin hayatinin degismesine çok güzel vesile oldunuz.Hayatimiza yeni bir yol cizdiniz.
Fi güzel bir şekilde herseyi anlatıyor. Bizlerede okuyup eksik yanlarimizi yeniden canlandirmak düşüyor.
Kaleminize yüreğinize sağlık.

Yorumum Fi nin devamı olan 2. kitap Çi kıtabı ile devam ediyor ;)
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

“DELİ”nin yazarı GÜLSEN KILIÇASLAN Söyleşisi…

Zeynep Sipahioğlu Söyleşisi