Kitabın Adı      : Agafya
Kitabın Yazarı : Ertürk AKŞUN
Yayınevi          : DESTEK YAYINLARI

AGAFYA/DESTEK YAYINLARI KİTAP YORUMUM 


Sana yeni bir isim verdim ben, "Agafya" dedim. "Yüce aşk" dedim.
Kalbimin en derinine sakladım seni, kimse görmesin istedim.
Ve o ismi sadece ben bildim ve sen sadece benim oldun...

"Beni sevmek bana tahammül etmek demektir. Eğer beni seviyorsan buna katlanacaksın. Beni ben olmaktan çıkararak sevemezsin. O zaman sevdiğin kişi ben değil, başka birisi olur. Sen başka birisini istiyorsan, o zaman başka birine git, ben ise buyum. İşte senin asıl çaresizliğin de burada başlıyor Anton."

1920'li yıllar. Rusya'da büyük bir devrim olmuş, Avrupa birdenbire kendi derdine düşmüş, Birinci Dünya Savaşı'nı yarıda kesmek zorunda kalmıştır. Devrimden kaçan Rus asilzadeler, dillere destan güzel Rus kadınları, işgal altındaki İstanbul'un yolunu tutmuşlardır. Bir tarafta Anadolu'da amansızca süren ölüm kalım savaşı, bir tarafta İstanbul'un yeni tanıştığı gece hayatı... İstanbul, tarihinde ilk kez kadınlarla ama bambaşka kadınlarla tanışmaya hazırlanmaktadır... Bir tarafta gurbette yaşanan kanlı bir aşkın hikâyesi... Bir tarafta intikamlar, trajediler, aşklar...

Ateş herseyi dener ve sinar...Onu ancak tek bir şekilde öğrenebilirsin; yanarak...
Unutmayın bazen hayat yanmayi göze alabilmektir.

Ateş romanı değerli yazarım Ertürk Akşun hocamin okuduğum ilk romanıdır. Ateş romanı ile yazarimizin muptelasi olduğumu söylemek istiyorum en başta. Kitabı elime aldığımda on sözünu okudugumda bile harika bir kitap olduğunu anlamam için yetti bana. Yazarimizin anlatimini yazimini cok beğendim.Zaten sosyal medyadan da sıkı bir takipcisiyimdir.Ozellikle yazarimizin kendine ifade etme tarzina bayıldım. Kitap ismi gibi elinize aldığınızda sıcaklığını hemen hissettiriyor.
Ara ara deneme tarzında yazılmış muhteşem bir roman. Genç bir erkeğin başına gelenleri gayet akıcı bir şekilde harika cümleler kullanarak sunmuş bizlere. Bir gün gibi kısa bir sürede okuyup bitirdim. Yazarimizin kalemi cok güzel hem öğretici hem oldukça düşündürücü. Ve yazarimizi ve eserlerini çok sevdim. Ateşten hemen sonra Agafya ile 18 saat i okudum. Basarilarinizin devamını dilerim Emeği geçen herkese teşekkür ederim. 

Görüşmek üzere :)

AGAFYA ADLI KİTABA YORUMUM :5/5

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

“DELİ”nin yazarı GÜLSEN KILIÇASLAN Söyleşisi…

Zeynep Sipahioğlu Söyleşisi